Dirigent

Naiskoor Carmina asutaja ja peadirigent on Margit Võsa.

Margit on õppinud koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis Harry Ilja juures ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) professor Arvo Ratassepa klassis. 1991. aastal lõpetas ta Peterburi Konservatooriumi assistentuur-stažuuri professor Aleksandr Krõlovi juhendamisel ning 1995. aastal Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri.

Margit on olnud ka Tallinna Kammerkoori dirigent (1996–2002) ning juhatanud TTÜ Akadeemilist Naiskoori, TPedI (praegune TLÜ) Kultuuriteaduskonna naiskoori ja segakoori Sõprus.

Ta on töötanud õpetajana Keila Lastemuusikakoolis ning kooridirigeerimise õppejõuna Tallinna Pedagoogilises Instituudis (praegune Tallinna Ülikool). Alates 1998. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Margit on juhatanud naiskoore üle-eestilistel laulupäevadel, korraldanud mitmeid suurprojekte naiskooridele ning koostanud CD-plaate.

Koos naiskooriga Carmina on ta saavutanud auhindu paljudel rahvusvahelistel koorikonkurssidel ning välja andnud kolm CD-plaati.

Alates 2014. a on ta Eesti Naislaulu Seltsi esinaine ning Eesti Kooriühingu Muusikanõukogu liige.

2018. aastal pälvis Margit Võsa Valgetähe V klassi teenetemärgi oma tegevuse eest koorijuhina ja naiskoorilaulukultuuri edendajana.

2020 jaanuaris valiti Margit Võsa tegevuse eest Eesti Naislaulu Seltsi esinaisena Eesti Kooriühingu aastapreemiate jagamisel aasta korraldajaks 2019.

2021. aasta märtsis sai Margit Võsa Arvo Ratassepa mälestusauhinna laureaadiks.