Ajalugu

Naiskoor Carmina on sündinud 1989. aasta südatalvel Tallinnas. 2023/2024 hooajal, mis on Carminale kolmekümne viies, laulab koori ridades 22 lauljat.

Koor on alates loomisest osalenud
kõigil Eesti üldlaulupidudel ja võtnud osa ENLSi korraldatud laulupäevadest ja suurprojektidest. Aastail 2000, 2005, 2008, 2012, 2018 ja 2023 on koor osa võtnud Eesti naiskooride võistulaulmisest A-kategoorias ja mahtunud edetabeli esikuuikusse. 

Kontserte korraldab Carmina Eesti eri paikades, kuid põhiliselt Tallinna kirikuis ja kontserdisaalides. Traditsiooniks on saanud kevadine ülevaatekontsert Niguliste kontserdisaalis ja advendikontsert Püha Vaimu või Rootsi-Mihkli kirikus. Mereäärsest Püha Jaakobi kirikust Viimsis on Carminale kujunenud omane kontserdi- ja salvestuspaik.

Koor on reisihimuline ning sageli ergastavad tema tegevust kontserdireisid kodumaalt kaugemale. Carmina on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Euroopas ning teeninud igat värvi medaleid ja auhindu.

Carmina armastab väljakutseid repertuaari vallas ja paneb end dirigent Margit Võsa juhtimisel sageli proovile, esitades amatöörkoori kohta küllaltki keerukaid omanäolisi teoseid.

Carmina repertuaarivalikus on ka otse temale kirjutatud kooriteoseid, näiteks on Carminale ja meie dirigendile pühendanud laule Aare Kruusimäe ja Mart Siimer.

MTÜ Naiskoor Carmina kuulub Eesti Kooriühingusse ning on Eesti Naislaulu Seltsi liige.

Naiskoor Carmina – Aasta naiskoor 2014