Hingedeaja kontsert 5.11.2022

Carmina traditsiooniline Hingedepäeva kontsert toimus seekord laupäeval, 5.novembril 2022 ja kuna hingedepäev on tegelikult 2.novembril, siis sai kontsert ümber nimetatud Hingedeaja kontserdiks.

Kavas oli veelkord Faure Reekviem, mida oleme küll juba esitanud, kuid mida vaid kord esitada oleks patt. Reekviemi õppimine läbis punase niidina kogu pikka Corona-karantiiniaega. Seda sai õpitud Zoomis ja hiljem viimistletud tavapärastes proovides. Teos on kenasti laagerdunud ja esinemisküps.

See oli üks ütlemata hingeliigutav kontsert. Kuulajaid oli üle ootuste palju, nende hulgas üllatavalt palju ukrainlasi. Nagu hiljem selgus olid nad kontserdile sattunud tänu sellele, et kontserti reklaamiv plakat oli viidud otse kruiisisadamas seisvale laevale, kuhu ukrainlastest sõjapõgenikud on majutatud. Igatahes suur aitäh Marikale suurepärase idee ja selle operatiivse elluviimise eest!

Mitmed ukrainlased ei suutnud peale kontserti lahkuda vaid otsisid koorilauljatega kontakti. Lihtsalt et tänada imelise muusikalise elamuse eest. Või siis, et uurida, kuhu selles kirikus küünla võib asetada oma sõjas hukkunud poja mälestuseks. Jutt ei tahtnud lõppeda, sest peale ülevoolavate tänuavalduste oli neil palju küsimusi. Huvi tunti näiteks ortodoksse kiriku ja luteri kiriku erinevuste kohta, eestlaste religioossete eelistuste kohta, koori järgmiste kontsertide kohta.

Foto tegi Tõnu Ojala
Foto tegi Tõnu Ojala