Advendikontsert 27.11.2022

Carmina advendikontsert toimus esimesel advendil kell 15:00 Rootsi-Mihkli kirikus.

Kavas olid kaunid jõululaulud, sekka pisut tõsisemat muusikat. Kaunis solist ilusas punases kleidis laulis ingli häälega ja organist mängis jumalikult.

Solist Carol Männamets (1992) alustas oma muusikaõpinguid klaveri erialal Saue muusikakoolis, mille lõpetas 2009. aastal. 2012 alustas ta klassikalise laulu õpinguid H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis ning aastal 2017 lõpetas G. Otsa nimelise muusikakooli klassikalise laulu erialal kiitusega. Samal kevadel saavutas ta III koha noorte keskastme lauljate konkursil. Aastast 2017 õpib Carol Männamets Eesti Muusikaja Teatriakadeemias. Bakalaureuseõppe lõpetas 2021. aasta kevadel ning jätkab praegu samas koolis magistriõpinguid. Männamets on laulnud sopranisoolosid mitme koori ees ning esinenud nii Eestis kui ka välismaal. Sügisel 2022 tegi ta Offenbachi operetis „Orpheus põrgus“ Cupido rolliga solistidebüüdi Rahvusooperis Estonia.

Organist Hille Poroson on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1993. a klaveri erialal prof Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa klassis ning 1995. a EELK kirikumuusikakooli, kus tema õpetaja oli Rolf Uusväli. Ta on täiendanud ennast mitmetel meistrikursustel nii Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal kui ka Hispaanias. Aastatel 1999–2001 õppis Hille Poroson Saksamaal Lübecki Muusika-kõrgkoolis prof Eberhard Laueri oreliklassis, ning seejärel aasta Läti Muusikaakadeemias. Hille Poroson on teinud koostööd mitmete
kammeransamblite, kooride (sh Eesti Rahvusmeeskoor) ja solistidega ning töötanud kirikumuusikuna eri kogudustes. Käesoleval ajal tegutseb Hille Poroson Rapla Maarja-Magdaleena koguduse ja Viimsi Püha Jaakobi kiriku organistina. 2017.aastal omistati Hille Porosonile aasta kirikumuusiku aunimetus.